Code Geass-recenzia

4. srpna 2009 v 18:31 | Sakura Miyoko |  Code Geass:recenzia



Original Run -5. října 2006 - 21. července 2007
TV Režie- Gorō Taniguchi
Japonský název- コードギアス 反逆のルルーシュ
Studio -Sunrise

Těžko říci,jestli jste tohle anime viděli nebo ne,setkala jsem se s mnoha zápornými názory (které po sléze proberu),se spoustou nepochopení ze strany MECHA odpůrců a nechyběli ani lidi,kteří o tohle anime vůbec nestojí.
Hlavně mezi blogaři není moc lidí,co by znali Code Geass a jeho druhou řadu Code Geass-Lelouch of the rebellion. Lidí,kteří tohle viděli se myslím najdou především na překladatelských webech,jako například Animetym (TA-T) nebo Chice. A to je dost škoda,protože tohle anime jsem viděla hned 2x a nebála bych se na to dívat znovu.
Ale popořadě. Děj vás vrhne do roku 2017,kde se z Británie stala velmoc disponující obrovskou silou mechanických strojů zvaných Nightmare. Británie si kousek po kousku osvojuje stále nové území,které dříve patřilo svobodným státům…Stejně tak i Japonsko. Japonci prohráli válku s Británií a byli přejmenování na Areu-11 a ze svobodných Japonců se stali 11-ctí,kteří musí poslouchat rozkazy Británie. Údajně žijí v míru,avšak opak je pravdou. I mladý vyděděný Britský princ Lelouch Lamperouge žije v Arei 11,je vyníkajícím hráčem šach a téměř nikdo jej nebyl schopný porazit. Lelouch toho svědomitě využívá a poráží i například vůdce mafie. Jednou se však nechtěně připlete do cesty Teroristům,kteří se snaží dokázat,že v Arei-11 nežijí jen poslušní občané poslouchající jen Britského krále. Teroristé ukradli údajnou kapsli z ,,plynem".Náklaďák,ve kterém byla kapsle ukryta naboural a z kapsle místo plynu vypadla zelenovlasá dívka. Lelouch se snaží pomoci jak sobě,tak jí.Jenže to už přichází na řadu Britské jednotky a snaží se zneškodnit teroristy. Hlaveň namíří i na Leloucha,avšak jinak dobře mířené kulce se postaví do cesty právě zelenovlasá dívka. Kulka jí uvízne mezi očima a ,,mrtvá" se kácí k zemi. Ještě předtím se však dívka,jejíž jméno je C.C ,zeptá Leloucha jestli chce žít a mít sílu. Lelouch souhlasí a C.C mu dá ,,Sílu Králů" nebo také Geass. Tajemnou schopnost,která se u každého člověka projeví jinak. Lelouch zjistil,že jeho Geass mu umožňuje poroučet lidem a oni zadaný úkol bez vyjímky splní. Takto se mu do rukou dostane jeden z humanoidních strojů- Nightmare. Lelouch se chce Británii pomstít za svou nemocnou sestru a také za mrtvou matku. Proto si umane porazit Británii. Kontaktuje teroristku Karen a dává jí pokyny…jí a jejim společníkům. S pomocí Lelouchových taktických schopností padá jeden Britský Nightmare za druhým. Lelouchovi se podaří pomocí Geassu dostat do vozu guvernéra Arei-11 - Clovise vi Britannia,který je jen tak mimochodem Lelouchův nevlastní bratr.
Prožene mu kulku hlavou a tím odstartuje celý příběh o tajemném bojovníkovi za spravedlnost - Zerovi (jak si začne po sléze říkat) a jeho Temných rytířů,což je organizace pod vedením Zera,složená z bývalých teroristů a odpůrců Británie. Lelouch kromě pustošení Britských jednotek zvládá i mnoho dalších věcí.Jako studiu na akademii,nemocnou sestru nebo zamilovanou holku… Na pomoc mu příjde i C.C,která je nesmrtelná a přísahá mu,že jej ochrání za každou cenu.
Code Geass je v prvé řadě anime plné mechanických strojů, bizardních soubojů a šílených zvratů. Rozhodně bych to nedoporučovala lidem mladších 13 i více let. Na pochopení jsou veškeré zvraty i samotný děj dost problematický a navíc se setkáte i se smrtí mnoha z klíčových postav,takže skoro co 5 dílů umírá důležitá postava. Dějem se Code Geass hodně podobá Death Note,ale Lelouch má na rozdíl od Lighta nějaké city a semtam ho chytne i černé svědomí. Hodně je zde o politice a o zoufalém boji.
Openingy i Endingy se mi osobně líbily také,k animaci nebo grafice musím říct že nemám žádné námitky,prostě dokonalost.


ZDROJ:http://daikei.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama